Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.04.2020, 01:01

Ангелівська ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Поради [9]
Різні історії [3]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Поради

Торгівля людьми. Що необхідно знати

Торгівля людьми— це протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.
У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. жінок та дітей стають «живим товаром». Нині з його проявами зіткнулась і Україна.
За результатами наукового дослідження, профінансованого Єврокомісією, Україна посідає 87-е місце у світовому рейтингу боротьби з торгівлею людьми. За даними ЮНІСЕФ понад 1,2 млн. дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми. Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками Міжнародної організації міграції). Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми, що робить нашу країну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.
Серед основних причин торгівлі людьми є:
інформаційні:
 погана обізнаність українських громадян щодо можливостей працевлаштування за кордоном та їх наслідки;
 публікації багатообіцяючої реклами в пресі та «агітація»
 низька обізнаність стосовно своїх прав.
 правові:
 відсутність належної системи захисту потерпілих;
 недостатнє покарання злочинців.
 причини, пов’язані з «людським фактором»:
 складні стосунки в сім’ї (відсутність або недостатність батьківської опіки над дітьми, вживання батьками алкоголю, наркотиків; очікування фінансової допомоги від одного з членів родини ….)
 слабкі професійні навички;
 зависока або занизька самооцінка;
 бажання зробити запаморочливу кар’єру;
 швидко без зайвих зусиль заробити великі гроші;
 жага до «красивого життя»;
 надмірна схильність до ризикованої поведінки;
 зайва довірливість …
Форми торгівлі людьми:
•рабство або звичаї, подібні до рабства;
• підневільний стан;
• залучення в боргову кабалу;
• торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації;
• торгівля людьми з метою використання у порнобізнесі;
• торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця);
• торгівля людьми з метою використання у жебракуванні;торгівля людьми з метою вилучення органів;
• торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність;
• проведення дослідів над людиною без її згоди;
• усиновлення/удочеріння з метою наживи.

Етапи торгівлі людьми
Вербуванняце схилення людини до згоди на її використання в якості виконавця певних видів робіт або надання послуг. Цей етап може здійснюватися шляхом повного чи часткового обману майбутньої жертви, так і у насильницький спосіб.
У першому випадку людині, наприклад, обіцяють працевлаштування у певній сфері, а потім змушують займатися іншою діяльністю, у другому – особа хоча і знає, чим вона буде займатися, однак її обманюють стосовно умов праці або країни призначення, у третьому – застосовуються засоби примусу (в т.ч. викрадення), коли людина не може виявляти свою волю.
Вербування може здійснюватися різними шляхами:
 через оголошення про працевлаштування або навчання за кордоном в ЗМІ чи Інтернет;
 через туристичні, шлюбні, модельні агенції, фірми працевлаштування за кордоном;
 через листування («наречена по пошті»);
 через спеціалізовані сайти;
 через фізичних осіб-вербувальників (свах, колишніх постраждалих від торгівлі людьми, «випадкових» знайомих);
 через близьке оточення (друзів, знайомих, сусідів).
Вербувальники дають брехливі обіцянки і надії, намагаються представити роботу за кордоном як єдиний спосіб заробити необхідні гроші. Свої дії найчастіше мотивують «простим людським бажанням допомогти». Вони також можуть запропонувати фінансову допомогу по оформленню проїзних документів, віз тощо. Таким чином, майбутня жертва вже підпадає під економічну залежність. Зробивши свою роботу, вербувальники передають жертву до рук перевізників.

Переміщення людинице зміна її перебування шляхом перевезення та іншого переміщення її як через державний кордон країни, так і в межах території країни. Воно може бути відкритим чи таємним, примусовим чи добровільним, легальним чи нелегальним. Нерідко жертв переміщення укривають (переховують в спеціальних приміщеннях, не випускають за територію, змінюють зовнішність).
Наступний етап торгівлі людьмипередача людини яка є об’єктом торгівлі, до рук покупця або його представників. Таким чином, здійснюється акт купівлі-продажу, в результаті якого жертва переходить у власність іншої людини.
Кінцевим етапом торгівлі людьми є експлуатація людини.Щоб змусить людину підкоритися, торгівці використовують різні методи: вилучають документи, ставлять у боргову кабалу (жертва повинна відпрацьовувати «витрачені» на неї гроші, сплачувати за житло, їжу), обкладають великими штрафами, застосовують фізичне насилля, катують, погрожують, шантажують, обмежують свободу пересування та спілкування тощо.
«Торгівля людьми: міфи та стереотипи»
1. Зі мною такого не станеться. Так зазвичай кажуть випускники шкіл та студенти, до яких приходять з лекціями фахівці громадських організацій з протидії торгівлі людьми. Більшість з них не усвідомлює того, що саме молоді люди від 18 до 25 років становлять групу ризику, адже саме вони - майбутні випускники коледжів і університетів невдовзі зіткнуться з проблемою працевлаштування, чіпляючись за будь-яку можливість заробити гроші.
2. Торгівля людьми – це торгівля виключно лише молодими жінками, яких використовують виключно у сексуальній сфері.
Існує думка, що жертвами торгівців людьми, як правило стають дівчата та молоді жінки. Але багато прикладів свідчать про те, що у ситуацію торгівлі людьми можуть потрапити чоловіки, діти і навіть люди похилого віку. Використовувати їх можуть у різних сферах: на виробництві, у сільському господарстві й т. ін. Чоловіки становлять приблизно 24%, від кількості осіб, що потрапляють в рабство - це досить великий показник, адже чоловіки менш схильні шукати допомоги, ніж жінки: вони вважають себе сильними і здатними захистити себе, тому пункт перший «зі мною такого не станеться» стосується їх у першу чергу.
3. Тільки малоосвічені, наївні люди можуть стати жертвами торгівлі людьми. Більшість постраждалих, що звернулися по допомогу, закінчили технікуми, коледжі, інститути. Тож говорити про низький рівень освіти не можна. Крім того, чимало людей отримують пропозицію з працевлаштування від тих, кому довіряють.
4. Друзі та родичі не можуть бути замішаними у торгівлю людьми. Друзі, родичі, знайомі – це ті, кому довіряють найбільше. Останнім часом сформовано нову стратегію вербування, коли людину, що працювала деякий час на експлуататора, відпускають за умови, що замість себе вона приведе двох-трьох інших «працівників». Залякані жертви повертаються додому і проводять своєрідну рекламну кампанію серед своїх друзів та далеких родичів. По статистиці, 17% постраждалих були продані в рабство своїми же друзями, партнерами чи колегами.
5. Довести вину і покарати торгівців людьми неможливо. Торгівля людьми - це кримінальний злочин, що в Україні, як і у багатьох країнах світу, карається ув'язненням від 5 до 15 років із конфіскацією майна. А у деяких державах, наприклад США та Канаді, - довічним ув'язненням. За 2008 рік було порушено 322 кримінальні справи і винесено 83 вироки за статтею 149 «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» Кримінального кодексу України.

Правила особистої безпеки, щоб не стати жертвою торгівців дітьми.
- я завжди спілкуюся зі своїми родичами, друзями. Коли мені необхідно відлучитися, я скажу, куди йду і коли збираюсь повернутися;
- у випадку запізнення я телефоную;
- якщо мені необхідно кудись піти, я піду не один (одна), а з товаришем/кою. У такому випадку ми зможемо допомогти один одному не потрапити у біду;
- я нікуди не йду з незнайомими людьми та нічого у них не беру;
-я ніколи не сідаю в автомобіль до незнайомих людей;
- я нікому не дозволю доторкатися до мене. Якщо ж хтось спробує доторкнутися до мене, я голосно і твердо скажу „Ні!”, покличу на допомогу;
- якщо зі мною щось трапиться недобре, я негайно розкажу тим людям яким я довіряю, хто піклується про мене і хоче, щоб я був/була щасливим/щасливою;
- я завжди буду слідувати цим правилам. Я хочу бути щасливим/щасливою і здоровим/здоровою.

Якщо Ви вирішили працювати за кордоном
У пошуках роботи за кордоном можуть допомогти молодіжні бізнес-центри, численні інформаційні дайджести (ЗМГ, реклама), вищі навчальні заклади і звичайно ж, поради знайомих. Якщо вже знайшли роботу, тоді...
 Спочатку необхідно вийти зі стану ейфорії від перспектив, про які Ви мрієте. Якщо після цього Ваше рішення відносно роботи за кордоном не змінилося, треба розібратися з наступними позиціями. По-перше, звідки Ви отримали інформацію про таку роботу: чи є це джерело надійним; чи влаштовують Вас умови майбутньої роботи.
 Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману у Міністерстві праці та соціальної політики України.
 Поцікавтеся в центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.
 Вимагайте оформлення спеціальної робочої візи - туристична та гостьова візи не дають права на роботу.
 Підписаний контракт є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (для кожної із сторін).
 Контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою (українською або російською).
 У контракті повинна міститися повна інформація про умови роботи:
o термін дії контракту;
o тривалість робочого дня;
o вихідні дні;
o оплата праці;
o умови проживання;
o медичне страхування;
o повне ім'я та адреса роботодавця;
o умови розірвання контракту.
Уникайте фраз типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».
 Від'їжджаючи, обов'язково залиште вашій родині, друзям чи родичам якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування (точну адресу та реквізити організації, усі можливі контактні телефони, ваше місцезнаходження - майбутню адресу проживання, координати людини, через яку ви знайшли роботу - менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу). Обов'язково телефонуйте додому.
 Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

Корисні телефони:
• Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
• Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell )
• Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57
• Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00 до 18:00)
[/size]
Категорія: Поради | Додав: ra-vlshanicka (24.10.2017)
Переглядів: 28 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Українські свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Світ сьогодні
Новини світу
Відправити SMS
Надіслати SMS на Київстар, DJUICE, Beeline 
Надіслати SMS на МТС 
Надіслати SMS на life:) 
Переклад тексту
Словник ABBYY Lingvo 
Прекладач <Мета> 
Прекладач <Обозреватель> 
Прекладач online:-)ua 
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Сайт управляється системою uCoz